Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Impresariat - Strzeliński Ośrodek Kultury
  •  

    +48 71 39 21 543

  •  

    kultura@strzelin.pl

Impresariat

Impresariat Strzelińskiego Ośrodka Kultury


  Impresariat zrzesza kilka zespołów i grup strzelińskich muzyków i wokalistów. Za pośrednictwem impresariatu, ludzie czynnie działający w branży muzycznej w naszym mieście, będą mogli rozwijać swoje pasje i pokazać się szerszej publiczności. Zespoły reprezentują różne gatunki muzyczne, co czyni impresariat atrakcyjniejszym dla odbiorcy. Dogodne są też formy finansowania zamówionych koncertów - możliwe są negocjacje finansowe, jak również barterowe. Szeroka działalność zrzeszonych zespołów przyczyni się do promocji Miasta i Gminy. W sprawach impresariatu prosimy kontaktować się pod numerem telefonu: 508-336-583 lub e-mail: kultura@strzelin.pl

Zespół Charon

Zespół powstał w 1984 roku. W składzie przewinęło się wielu zdolnych muzyków.
Zespół 
zdobył wiele nagród np. w kategorii muzyki tanecznej. Skład sprawdza się na małych jak i na dużych scenach. Na chwilę obecną trzon zespołu stanowią Marek i Jacek.
Nagrania z koncertów:
Charon dziwny jest ten świat

Koncert Wspomnienie

Image

Krzysztof Wyka

KRIS – ŚPIEWAJĄCY WODZIREJ, KONFERANSJER 

ANIMATOR, KOMPOZYTOR, ARANŻER, PREZENTER MUZYCZNY, DJ – KRIS -  człowiek o stu twarzach

Każdy występ KRISA to duże wydarzenie medialne, które gwarantuje dobrą zabawę. Estradowe programy to ponad 80 minut czystej energii i miłości przekazanej za pośrednictwem piosenek. Taką frekwencją na swoich występach mógłby pochwalić się niejeden znany artysta.

KRIS posiada znakomity kontakt z publicznością, a wspólne śpiewanie z artystą tworzy wspaniałą atmosferę na każdej imprezie.

Rozśmieszy i rozbawi każdą publiczność niezależnie od wieku, od małych dzieci po seniorów. Bardzo duże doświadczenie sceniczne (występy w całej Polsce: od Krynicy Zdrój po Międzyzdroje).


Programy Artystyczne
Image

Duet Solonez

Solonez to duet muzyczny, wokalny, instrumentalny i didżejski. W skład zespołu wchodzą Jacek Kramarz (wokal, instrumental) oraz Damian Serwicki (DJ, podkłady muzyczne).

Zespół Solonez rozkręci każdą imprezę (festyny, pikniki, urodziny, imieniny, wesela, imprezy firmowe, okolicznościowe itd.) Panowie zagrają i zaśpiewają wszystkie możliwe gatunki muzyczne, zgodnie z zamówieniem, tematyką i oczekiwaniami gości.

Podczas organizowanych przez państwa wydarzeń można zamówić opcje dodatkowe takie jak: (przyśpiewki, zabawy, konkurencje, oczepiny).

Prywatnie panowie są komunikatywni, a wyostrzony żart to ich drugie imię. Wybierając duet Solonez, mają Państwo zapewniony profesjonalizm połączony z dobrą zabawą i potężną dawką humoru 

Image

Zespół Grand Blue

Obecnie składa się z 5 członków: Lena Wlazłowska – wokal, teksty, akompaniament, Kamil Czechowski – gitara, Adam Kaczmarek – perkusja, Jakub Kasiuk – gitara basowa, Jakub Statkiewicz – pomysłodawca, założyciel. Zespół funkcjonuje od 2020 roku. Grand Blue gra cięższe brzmienia rockowe. Głównie są to covery takich zespołów jak Skunk Anansie, Audioslave, The Neighbourhood, The Pretty Reckless, Fantastic Negrito, jednak zespół intensywnie pracuje nad własnym repertuarem i ma gotowe już dwa utwory - „All our mistakes” oraz „Empty carriages” i przygotowuje kolejne. Zapraszamy do obejrzenia koncertu zespołu Grand Blue:
Koncert Grand Blue

Image

Strzelińska Orkiestra Dęta

Powstała w 1993 roku z połączenia orkiestr działających przy Cukrowni Strzelin, Strzelińskich kamieniołomów drogowych oraz orkiestry parafialnej w Kuropatniku. Orkiestra liczy 23 członków i zapewnia oprawę muzyczną wszystkich uroczystości państwowych i kościelnych. W 2004 roku przyznano jej nagrodę Strzelca. Orkiestra brała udział w Wojewódzkich Przeglądach Orkiestr Strażackich, gdzie w 2005 roku zdobyła 3 miejsce, w 2006 - 2 miejsce, a w 2007 -  1 miejsce. W 2020 roku orkiestra otrzymała odznaczenie Zasłużony dla Kultury Polskiej, nadane przez Wojewodę Dolnośląskiego. 
Grupa jest orkiestrą marszowo-paradną. Jej repertuar to: marsze, tanga, polki, beginy, walce, uwertury i wiele innych znanych utworów. Kapelmistrzem orkiestry od jej powstania jest Pan Józef Stachowicz.

Image

Husynianki

Zespół wokalny "Husynianki" został założony przez panie z KGW Gęsiniec 7 lat temu. Pierwszy skład prowadzony był przez Panią Joannę Golińską, a od ponad 5 lat Husynianki prowadzonę są przez Pana Zbigniewa Stachowskiego. Husynianki od początku swego istnienia mocno angażują się w działalność KGW i aktywnie wspierają wydarzenia kulturalne zarówno w świetlicy wiejskiej w Gęsińcu, jak też na terenie Gminy i Miasta Strzelin, a także występują na przeglądach tego typu zespołów na terenie Dolnego Śląska.

W swym systematycznie powiększanym repertuarze zespół posiada utwory ludowe, biesiadne, patriotyczne, kolędy, muzykę typowo rozrywkową czyli pop, rock, klasyczne everginy, a od pewnego czasu tworzą też utwory własne!

Husynianki są aktywnym współorganizatorem koncertów kolędowych, z okazji Dnia Kobiet, czy też Dnia Dziecka. Zespół występuje na Jarmarkach lokalnych, w centrach handlowych czy uświetnia swymi występami koncerty dożynkowe. Zespół jest aktywny na przeglądach pieśni patriotycznych, przeglądach zespołów wokalnych, a także występuje podczas imprez kulturalnych w zaprzyjaźnionych gminach.

Husynianki posiadają stroje na różnego typu występy. Jeździmy na zaproszenia na dowolne koncerty i przeglądy.

Image

Elżbieta Sterniczuk

Jestem amatorką samoukiem, która próbuje być artystką i wokalistką na miarę swoich możliwości. Gdybym miała określić muzyczną siebie, byłabym krainą łagodności, po której rozchodzą się liryczne nuty poezji śpiewanej i utworów wymagających odpowiedniej interpretacji. Swoją muzyczną drogę od 2014 roku na stałe powiązałam ze śpiewem w strzelińskim chórze parafialnym, którego finalnie po kilku latach zostałam amatorskim dyrygentem. Piszę również wiersze, do których ze słuchu komponuję muzykę. Dzięki konkursowi na własny utwór poezji śpiewanej "O Granitowy Laur" we wrześniu 2021 roku moglam zaistnieć na dużej scenie i zaprezentować swoją twórczość w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Od tamtej pory miałam zaszczyt już kilkakrotnie wystąpić przed wspaniałą strzelińską publicznością i mam nadzieję, że przede mną jeszcze wiele takich pięknych, muzycznych spotkań z mieszkańcami.
Image

Dogtruck

Zespół grający muzykę około rockową. Nie stroniący od takich gatunków jak grunge, hard rock, punkrock, heavy metal, czy spokojniejsze alternatywne brzmienie. Członkowie zespołu lubią robić to co robią, okazując to podczas swoich pełnych energii koncertów.

Dogtruck na Instagram