granitowa2017

A oto wyniki.

Grand Prix otrzymał Waldemar Kazubek z Mikołowa. Nagrodą jest wydany tomik pt. „Wchodzę w to”.

I miejsce zajął Marcin Królikowski z Warszawy,

II Magdalena Gałkowska z Poznania,

zaś III ex aequo Dominika Lewicka Klucznik z Elbląga, Katarzyna Zychla z Żar i Karol Graczyk z Torunia.

Wyróżnienia otrzymali: Luiza Lalliche z Warszawy, Klaudia Wiercigroch-Woźniak z Rajczy, Remigiusz Czyżewski z Wrocławia oraz Maciej Smagacz z Krakowa. W Turnieju Jednego Wiersza I miejsce zdobył Arkadiusz Kremza z Mikołowa, II Anna Nawrocka z Zawidowa i Dominika Lewicka Klucznik z Elbląga, zaś III Marcin Królikowski i Luiza Lalliche (oboje z Warszawy).

Więcej na ten temat w kolejnym numerze „Nowin Strzelińskich”.

 

GRANITOWA STRZAŁA 2017 - FINALIŚCI
Jury w składzie: Jacek Bierut, Karol Maliszewski, Julia Szychowiak, Mirka Szychowiak, ze 187 zestawów nadesłanych w tym roku na IX OKP „O Granitową Strzałę” do ścisłego finału postanowiło zakwalifikować w tym roku 10 zestawów opatrzonych następującymi godłami (kolejnosc alfabetyczna):
Absolutne niezrozumienie wszystkiego (przed debiutem), Antony Dalton (przed debiutem), Demo, Frank Teodor doopcyngier (przed debiutem), Jutro (przed debiutem), Nietak, Pinokio z porcelany, Rosemary (przed debiutem), Tertrajadobizmutan baru, To już było.
Tym samym - autorzy tych zestawów są już laureatami konkursu.
O tym, kto z debiutantów otrzyma nagrodę Grand Prix (druk tomiku) i o pozostałych nagrodach - dowiedzą się Państwo 13 października podczas uroczystej Gali. Szczegółowy program - opublikujemy w 2 połowie września.

 

IX Edycja OKP "O Granitową Strzałę" regulamin

Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza na IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O Granitową Strzałę". W ramach konkursu odbędzie się Turniej 1 Wiersza. Do udziału w zapraszamy autorów, którzy ukończyli 18 lat.
Na konkurs należy nadesłać:
1. Zestaw 10 wierszy (w wersji papierowej), o dowolnej tematyce
(1 egzemplarz). Do konkursu dopuszczone będą utwory, które nie były dotąd publikowane (także w tomikach pokonkursowych, w formie arkusza poetyckiego, w antologiach i w prasie) ani nagradzane w innych konkursach. Dopuszcza się teksty publikowane w Internecie. Należy także dołączyć ten sam zestaw wierszy zapisany na płycie CD. Brak zapisu na płycie CD - eliminuje Autora z konkursu.
2. Wiersze należy oznaczyć godłem (pseudonimem, nie znakiem graficznym; wyklucza się godła wykorzystywane w sieci).
3. Do zestawu dołączyć zamkniętą kopertę, opatrzoną tym samym godłem, zawierającą dane autora (imię i nazwisko, adres, telefon i e-mail).
4. W tym roku organizatorzy postanowili zmienić jedną z reguł konkursu, związaną z nagrodą GRAND PRIX. Zostanie ona przyznana autorowi - debiutantowi (za debiut uważamy samodzielną książkę poetycką, z nadanym numerem ISBN oraz arkusz poetycki). W związku z tym debiutanci zobowiązani są do umieszczenia na kopercie dopisku - PRZED DEBIUTEM.
5. Autor może wysłać tylko jeden zestaw. W przypadku nadesłania przez autora kilku zestawów (opatrzonych różnymi godłami) - autor zostaje wykluczony z udziału w konkursie.

6. Termin nadsyłania prac upływa 31 lipca 2017r.
7. Prace należy wysłać na adres:
Strzeliński Ośrodek Kultury
ul. Mickiewicza 2, 57-100 Strzelin
z dopiskiem na kopercie: Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O Granitową Strzałę". Autorzy, którzy nie mają na swoim koncie samodzielnej książki - umieszczają dopisek - "PRZED DEBIUTEM"
Spośród nadesłanych propozycji, komisja konkursowa wyłoni: 8 najlepszych (zdaniem komisji) - zestawów.
NAGRODY:
Grand Prix - druk tomiku poetyckiego dla autora przed debiutem
I nagroda - 1100 zł
II nagroda - 800 zł
III nagroda - 600 zł
oraz 4 wyróżnienia - po 200 zł każde
Nagrody należy odebrać osobiście. W przeciwnym razie przejdą one na rzecz Organizatora i zasilą pulę przeznaczoną na nagrody w kolejnej edycji.
W uzasadnionych przypadkach (autor nie mieszkający w Polsce, choroba udokumentowana zaświadczeniem) - jury może zastosować inną formę przekazania nagrody. Jury może także zadecydować o innych podziale nagród.
Ogłoszenie wyników i wręczenie zwycięskiego tomiku oraz pozostałych nagród odbędzie się:
w październiku 2017 r. w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.
TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA
Wiersz, nigdzie dotąd niepublikowany i nienagradzany, należy dostarczyć w 4 kopiach - w dniu konkursu.
Turniej odbędzie się w dniu czasie Gali finałowej (datę i godzinę podany w późniejszym terminie)
w Strzelińskim Ośrodku Kultury ul. Mickiewicza 2
Wiersze prezentują osobiście Autorzy.
Nagroda wynosi 1000 zł. Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.
Informacje na temat konkursu:
Strzeliński Ośrodek Kultury
Tel. 071/ 39 - 21-543
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria zdjęć