Jury w składzie Julia Szychowiak, Mirka Szychowiak, Karol Maliszewski i Jacek Bierut, z wyłonionych w pierwszym etapie 40 zestawów, wybrało do finałowej rozgrywki 20 zestawów. Przy godłach debiutantów znajduje się dopisek PD. Oto one w kolejności alfabetycznej:
Antony Dalton PD, Balsamika PD, Czarny Indianin na Kremlu wymachuje szabelką, Franciszek Ernardini herbu Flipando PD, Granitowa, Hausfrau PD, Helmut Bronx PD, Julcia Pończoszanka, Lerdal PD, Listy do M., Loss PD, Migawki PD, Nie rozumiem większości wierszy innych autorów, Pizgło i już, Skakanka, Szagadaj PD, Wierszorób, Woda sodowa PD, Zakałamarnica PD, Zatem.
Spośród tych zestawów jurorzy wyłonili 8 propozycji finałowych. Autorzy tych zestawów to finaliści tegorocznej edycji OKP "O Granitową Strzałę". O nagrodzie Grand Prix i podziale pozostałych nagród dowiecie się podczas gali finałowej, która odbędzie się 18 października. O szczegółach wkrótce. Oto finałowa ósemka w kolejności alfabetycznej:
Antony Dalton PD, Czarny Indianin na Kremlu wymachuje szabelką, Hausfrau PD, Julcia Pończoszanka, Lerdal PD, Wierszorób, Zakałamarnica PD, Zatem.

Jak każdego roku, jury zwraca się z prośbą do finalistów, by nie ujawniali swoich danych na forum publicznym. Dane zostaną podane do wiadomości 18 października, w czasie ogłaszania wyników.

 

XI OKP "O Granitową Strzałę" - ze 194 (112 debiutantów, 82 autorów po debiucie) zestawów nadesłanych na tegoroczną edycję konkursu - jury wyłoniło 40 zestawów, z których zostanie wybrana finałowa ósemka i (mamy nadzieję) najlepszy debiutancki zestaw, zasługujący na nagrodę Grand Prix, czyli druk książki. Oto wyłonione zestawy, w kolejności alfabetycznej, Podajemy oczywiście godła autorów. Dopisek przy godle PD - oznacza "przed debiutem".
Antony Dalton PD, Bahaushiya PD, Balsamika PD, Cogito PD, Corsica Liberta PD, Czarny Indianin na Kremlu wymachuje szabelką, Czujnik gazu PD, Franciszek Ernardini herbu Flipando PD, Granitowa, Gurishia PD, Hausfrau PD, Helmut Bronx PD, Julcia Pończoszanka, Kluski Śląskie, Listy do A.M, Loss PD, Mahler, Maskonur PD, Migawki PD, Na początku słowo PD, Nie rozumiem większości wierszy innych autorów, Pani starsza, Pizgło i już, Pragant, Sagitta, Selenia, Skakanka, Super świnka tak PD, Szagadaj PD, Triskelion PD, Uroki kwadratu PD, Wierszorób, Wilczyca, Woda Sodowa PD, Wolne Ptaki PD, Zakałamarnica PD, Zatem, Zero PD, Zmierzch papierowych listów, Zuzanna K. PD
Jury prosi autorów wymienionych zestawów, by nie ujawniali się publicznie. Jury pragnie być "nieuświadomione" aż do wyłonienia finalistów. Z góry dziękujemy!

 

 

XI Edycja OKP "O Granitową Strzałę"

Strzeliński Ośrodek Kultury zaprasza na XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O Granitową Strzałę". W ramach konkursu odbędzie się Turniej 1 Wiersza. Do udziału w zapraszamy autorów, którzy ukończyli 18 lat.
REGULAMIN

Na konkurs należy nadesłać:

1. Zestaw 10 wierszy (w wersji papierowej), o dowolnej tematyce
(1 egzemplarz). Do konkursu dopuszczone będą utwory, które nie były dotąd publikowane (także w tomikach pokonkursowych, w formie arkusza poetyckiego, w antologiach i w prasie) ani nagradzane w innych konkursach. Dopuszcza się teksty publikowane w internecie. Należy także dołączyć ten sam zestaw wierszy zapisany na płycie CD. Brak zapisu na płycie CD - eliminuje Autora z konkursu.


2. Wiersze należy oznaczyć godłem (pseudonimem, nie znakiem graficznym; wyklucza się godła wykorzystywane w sieci).


3. Do zestawu dołączyć zamkniętą kopertę, opatrzoną tym samym godłem, zawierającą dane autora (imię i nazwisko, adres, telefon i e-mail).


4. Nagroda GRAND PRIX będzie przyznawana autorowi - debiutantowi. Za debiut uważamy samodzielną książkę poetycką, z nadanym numerem ISBN oraz arkusz poetycki. W związku z tym debiutanci zobowiązani są do umieszczenia na kopercie dopisku - PRZED DEBIUTEM.


5. Autor może wysłać tylko jeden zestaw. W przypadku nadesłania przez autora kilku zestawów (opatrzonych różnymi godłami) - autor zostaje wykluczony z udziału w konkursie.


6. Termin nadsyłania prac upływa 14 lipca 2019r.


7. Prace należy wysłać na adres:


Strzeliński Ośrodek Kultury
ul. Mickiewicza 2, 57-100 Strzelin
z dopiskiem na kopercie: Ogólnopolski Konkurs Poetycki "O Granitową Strzałę". Autorzy, którzy nie mają na swoim koncie samodzielnej książki - umieszczają dopisek - "PRZED DEBIUTEM"

Spośród nadesłanych propozycji, komisja konkursowa wyłoni: 8 najlepszych (zdaniem komisji) - zestawów.

NAGRODY:
Grand Prix - druk tomiku poetyckiego dla autora przed debiutem
I nagroda - 1100 zł
II nagroda - 800 zł
III nagroda - 600 zł
oraz wyróżnienia - po 200 zł każde


Komisja zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród i nieprzyznania którejś z nich.
Nagrody należy odebrać osobiście. W przeciwnym razie przejdą one na rzecz Organizatora i zasilą pulę przeznaczoną na nagrody w kolejnej edycji.
W uzasadnionych przypadkach (autor nie mieszkający w Polsce, choroba udokumentowana zaświadczeniem) - jury może zastosować inną formę przekazania nagrody. Jury może także zadecydować o innych podziale nagród.
Ogłoszenie wyników i wręczenie zwycięskiego tomiku oraz pozostałych nagród odbędzie się:
w październiku 2019 r. w Strzelińskim Ośrodku Kultury. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.


TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA

Wiersz, nigdzie dotąd niepublikowany i nienagradzany, należy dostarczyć w 4 kopiach - w dniu konkursu.

Turniej odbędzie się w czasie Gali finałowej (datę i godzinę podany w późniejszym terminie)
w Strzelińskim Ośrodku Kultury ul. Mickiewicza 2
Wiersze prezentują osobiście Autorzy.

Nagroda wynosi 1000 zł.
Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.
Informacje na temat konkursu:
Strzeliński Ośrodek Kultury
Tel. 071/ 39 - 21-543
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria zdjęć