Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. uprzejmie informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez stronę: https://spis.gov.pl.
Jest to badanie, w którym liczy się stuprocentowa frekwencja. Tylko wtedy zebrane dane dadzą wiarygodny pogląd na temat mieszkańców Polski.
Dodatkowo informujemy, że wraz z trwającym NSP - rozpoczyna się Loteria promocyjna NSP 2021. Do udziału w loterii uprawnione są pełnoletnie osoby fizyczne, które spiszą się za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej. Może będzie to dodatkowa zachęta, aby dokonać samospisu i nie czekać na rachmistrza.
➡Przypominamy, że internetowo można się spisać również w urzędach gmin i wojewódzkich urzędach statystycznych na specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach komputerowych. To ważne dla osób, które w domach nie mają Internetu. W każdej gminie funkcjonuje gminne biuro spisowe. Tam również można uzyskać pomoc.
➡W Urzędzie Miasta i Gminy w Strzelinie przygotowano pomieszczenie do przeprowadzenia samospisu internetowego na parterze pokój nr 11. Pomieszczenie jest udostępniane w godzinach pracy Urzędu. W celu umówienia się na dokonanie samospisu internetowego prosimy o kontakt pod nr tel. 71 39 21 971 wew. 173.
➡Spisać można się również na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99.
W kwietniu spis realizowany jest wyłącznie:
• przez Internet – za pomocą aplikacji spisowej,
• przez telefon – dzwoniąc na infolinię: 22 279 99 99.
❗Rachmistrzowie rozpoczną pracę ➡od 4 maja 2021 r.❗
UWAGA❗
W związku z powyższym nie jest możliwe, aby w kwietniu b.r., dzwonił czy odwiedzał kogokolwiek w domu rachmistrz spisowy. Wszelkie tego typu sytuacje należy zgłaszać organom Policji. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej: 22 279 99 99. Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

KONKURS NA PROJEKT KARTKI WIELKANOCNEJ

Strzeliński Ośrodek Kultury ogłasza konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Projekt można wykonać techniką dowolną, ale koniecznie własnoręcznie. Gotową pracę fotografujemy i przesyłamy na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. DO DNIA: 26.03.2021r.
Powołana zostanie komisja konkursowa, która wybierze 3 najlepsze prace, których autorzy otrzymają koszyki z wielkanocnymi słodyczami. Ze wszystkich nadesłanych prac stworzymy wystawę on-line 🙂
Uwaga: Nagrody będą przydzielone w kategoriach dla dzieci i dorosłych.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie 🙂

Witek Muzyk Ulicy

Mamy dla Państwa kolejną propozycję z serii kultura przez wielkie "K" 😉
6 maja na naszej scenie wystąpi artysta z tak zwanego "topu" 🙂
Witek Muzyk Ulicy. Serdecznie zapraszamy

Wystawa sztuki afrykańskiej

Zapraszamy na spotkanie z wyjątkową kulturą afrykańską. Na wystawie zostaną zaprezentowane ciekawe eksponaty  nawiązujące do życia codziennego oraz obrzędowości mieszkańców kontynentu. Będzie można wejść do afrykańskiej chaty, zobaczyć oryginalną łódź oraz mnóstwo innych egzotycznych przedmiotów.