KABARET PARANIENORMALNI

25 października o godz. 16:00 w Sali Widowiskowej Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbędzie się występ kabaretu Paranienormalni. Bilety do nabycia w siedzibie SOK. Serdecznie zapraszamy, poniżej opis programu 🙂
Na pewne rzeczy nie można być przygotowanym. Na przykład na globalną pandemię czy tornado z hormonów piętnastolatka. Dlatego niektóre sytuacje trzeba przeżyć w życiu bez znieczulenia. 15 lat to trudny wiek nastolęctwa, a tyle właśnie kończą Paranienormalni. Co robi 15 latek w obliczu pandemii jeśli jest kabaretem?
Obraca wszystko w żart!
Kiedy nawet lasy zostają zamknięte w artyście budzi się wena.
„Bez znieczulenia' to najnowszy program kabaretu Paranienormalni, który właśnie rozpoczyna jubileusz swojego 15 lecia. W najnowszym spektaklu nie będzie jednak powrotów do dobrze już znanych skeczów. Widzów zaskoczą zupełnie nowe historie i postaci.
„Bez znieczulenia” to prawie dwie godziny wyśmienitej zabawy i paranienormalnej energii, z której kabaret słynie od lat. Zobaczycie nie tylko mieszankę pandemicznych historii, ale również spotkacie się z tematami, które bliskie są każdemu. Jak nie zwariować we współczesnym świecie ? Jak znaleźć miłość w internecie i zagrać w reklamie z największymi gwiazdami kina ? I najważniejsze. Czy teściowa to też rodzina ? „Bez znieczulenia” to szczepionka na wirus gorszego nastroju.

PIKNIK HISTORYCZNY

2logo pl

1sok

Strzeliński Ośrodek Kultury

bierze udział w projekcie pn. „Niezłomni 1920”, który jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Projekt jest realizowany we współpracy z koalicjantami: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku w Strzelinie.

Celem projektu jest kultywowanie tradycji niepodległościowych oraz wychowania patriotycznego wśród dzieci i młodzieży, podniesienie poziomu wiedzy historycznej związanej z wydarzeniami 1920 roku, a także integracja społeczności lokalnych.

W ramach projektu zostanie zorganizowany „PIKNIK HISTORYCZNY” na terenie Strzelińskiego Ośrodka Kultury (parkingi + wewnętrzny plac) w dniu 06 września 2020 roku związany
z wydarzeniami XX wieku z atrakcjami:
– diorama z ekspozycją sprzętu wojskowego z epoki,
– musztra oddziału rekonstruującego wybraną formację wojskową,
– stanowisko ciężkiego karabinu maszynowego,
– lekcję żywej historii,
– pokazy i warsztaty tańców epoki międzywojnia,
– punkt rekrutacyjny,
– gry i zabawy dla dzieci, historyczne puzzle,
– strzelnicę z bronią pneumatyczną oraz
– niepodległościową grę terenową na 3 stanowiska.

Link do strony

https://niepodlegla.gov.pl/