PIKNIK HISTORYCZNY

2logo pl

1sok

Strzeliński Ośrodek Kultury

bierze udział w projekcie pn. „Niezłomni 1920”, który jest dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Projekt jest realizowany we współpracy z koalicjantami: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku w Strzelinie.

Celem projektu jest kultywowanie tradycji niepodległościowych oraz wychowania patriotycznego wśród dzieci i młodzieży, podniesienie poziomu wiedzy historycznej związanej z wydarzeniami 1920 roku, a także integracja społeczności lokalnych.

W ramach projektu zostanie zorganizowany „PIKNIK HISTORYCZNY” na terenie Strzelińskiego Ośrodka Kultury (parkingi + wewnętrzny plac) w dniu 06 września 2020 roku związany
z wydarzeniami XX wieku z atrakcjami:
– diorama z ekspozycją sprzętu wojskowego z epoki,
– musztra oddziału rekonstruującego wybraną formację wojskową,
– stanowisko ciężkiego karabinu maszynowego,
– lekcję żywej historii,
– pokazy i warsztaty tańców epoki międzywojnia,
– punkt rekrutacyjny,
– gry i zabawy dla dzieci, historyczne puzzle,
– strzelnicę z bronią pneumatyczną oraz
– niepodległościową grę terenową na 3 stanowiska.

Link do strony

https://niepodlegla.gov.pl/

Całun Turyński

Wierna kopia Całunu Turyńskiego w Strzelińskim Ośrodku Kultury?! Tak, to prawda. Już od 31 lipca, aż do 28 sierpnia będzie można podziwiać to dzieło przy ul. Mickiewicza 2, w sali konferencyjnej na parterze, w godzinach otwarcia Ośrodka Kultury. Przypominamy o obowiązującym reżimie sanitarnym, który będzie przestrzegany. Serdecznie zapraszamy